Date: 05.2015

Dnia 14 stycznia 2014 roku podpisaliśmy umowę na budowę kompleksu edukacyjnego w północnej części gminy Kórnik – I etapu obejmującego szkołę podstawową wraz z towarzyszącą jej infrastrukturą. Inwestycja usytuowana jest w miejscowości Kamionki przy ulicy Mieczewskiej i Porannej Rosy.

Planowana budowa podzielona jest na cztery etapy, obejmujące: etap 1 (budynek A) – szkoła podstawowa, etap 2 (budynek B) – gimnazjum, etap 3 (budynek C) – przedszkole wraz ze żłobkiem oraz etap 4 (budynek D) – szkoła podstawowa.

Przedsięwzięcie to opiera się na powstaniu budynku o prostej, prostopadłościennej formie. W bryle całego obiektu wysokością dominującą będą jednokondygnacyjne hale sportowe z zapleczem szatniowo – sanitarnym, usytuowane symetrycznie po obu stronach dwukondygnacyjnego bloku centralnego. Budynek centralny mieścić będzie jadalnię z zapleczem kuchennym i bibliotekę wraz z czytelnią. Poprzecznie do nich z głównej bryły budynku wychodzić będą skrzydła mieszczące sale lekcyjne.

Budynek w pełni jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Specjalnie wyposażone zostały pomieszczenia higieniczno – sanitarne oraz w całym obiekcie nie zastosowano progów utrudniających poruszanie się na wózkach inwalidzkich. Odpowiednio zaprojektowanie stref wejściowych, umożliwiające dostanie się do wnętrza budynków z poziomu terenu oraz wyposażenie w windy budynku dwukondygnacyjnego czyni ten kompleks dostępnym i przyjaznym.

Powstały obiekt – budynek A,  o powierzchni użytkowej 4565,64 m2 i kubaturze 17458,74 m3 w pełni będzie przeznaczony do użyteczności publicznej – oświatowej.

Planowane zakończenie inwestycji – maj 2015 r.


Podobne projekty:

grodzisk

Budowa szpitala w Grodzisku Wielkopolskim w systemie "Projektuj Buduj"

View More

Policja

Rozbudowa i remont siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie

View More

sroda-wlkp-2-800x477

Budowa nowego skrzydła szpitala średzkiego

View More