DSCF1106

Date: maj 2013

Client: Green Energia Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu

Category: Budynki biurowe/ Hale

W 2012 roku zlecono nam wykonanie pełnobranżowego projektu wykonawczego oraz kompleksową realizację hali – Zakładu przeznaczonego do produkcji paliw ekologicznych ze słomy wraz z częścią socjalno – biurową w miejscowości Łowyń, w gminie Międzychód, na działce nr 356/2. Inwestorem całego przedsięwzięcia jest Green Energia Polska Spółka z o.o. z siedzibą w Poznaniu.

Z wieloletniego doświadczenia wiemy, że projekt oraz budowa hali wymaga szczególnego podejścia do zagadnienia, co wynika z faktu, iż sama hal jest tylko obudową całości przebiegającego w niej procesu produkcyjnego. Mając to na uwadze zawsze zaczynamy powstanie obiektu od analizy procesu produkcji, aby w ten sposób dopasować wszystkie niezbędne elementy i obrać konstrukcję bardziej ekonomiczną i lepszą dla danej technologii produkcji. Zawsze wspólnie z inwestorem szukamy najlepszych rozwiązań.

Obszar objęty opracowaniem obejmował powierzchnię 2,92 ha, niezabudowanych i nieuzbrojonych. Nowo powstały obiekt z przeznaczeniem na produkcję granulatu energetycznego posiada szkieletową konstrukcję stalową, podzieloną na część – produkcyjną w skład, której wchodzi wiata, hala produkcyjna wraz z pomieszczeniami technicznymi i częścią składowania pelletu oraz przylegająca do hali część socjalno – biurową, przeznaczoną dla większej liczby pracowników. Cały układ hali i wiaty opiera się na konstrukcji jednokondygnacyjnej. Zaprojektowany dach hali –  dwuspadowy, tylko w części socjalnej przechodzący w płaski.

Firma nasza kompleksowo zajęła się wykonaniem wszystkich instalacji, wykończeniem wnętrz oraz zagospodarowaniem terenu wokół hali. Przed częścią socjalno – biurową zaprojektowano 11 miejsc postojowych dla samochodów osobowych.

W tego typu procesie produkcyjnym bardzo ważna rolę odgrywa prawidłowe rozplanowanie i zabezpieczenie danego obiektu pod względem obciążania ogniowego, co zostało przez nas w tym przypadku dopracowane w najmniejszych szczegółach. Przewidziana inwestycja nie ma negatywnego wpływu na środowisko. Projektowany budynek nie stanowi zagrożenia dla środowiska oraz higieny i zdrowia użytkowników obiektu i ich otoczenia.

Jak zawsze wszystkie roboty budowlane zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi, zasadami sztuki budowlanej oraz przede wszystkim przepisami BHP, przez odpowiednio wykwalifikowanych pracowników i pod stałym nadzorem technicznym.

Gotowa inwestycja została oddana do użytku w maju 2013 roku. Powstały projekt o powierzchni użytkowej 2201,60 m2 i kubaturze 22483,91 m3, tworzy spójną całość począwszy od technologii po estetykę całego kompleksu.


Podobne projekty:

Mrówka 01

Projekt Mrówka Witkowo

View More

levant 1

Budowa Hal Magazynowych z Biurami Levant w Komornikach

View More