Date: 2013

Zakończone zostały prace przy budowie zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w Trzemesznie przy ul. Mieszka I, której inwestorem była Spółka PKOB WEGNER Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa.

Prace rozpoczęto w lipcu 2012 roku. Zgodnie z projektem powstało 14 jednakowych obiektów mieszkalnych. Powierzchnia terenu jednej działki wynosi 231,00 m2, przy czym powierzchnia zabudowy odpowiada 90,29 m2.

Forma architektoniczna budynków jest bardzo prosta. Obiekty zaprojektowano jako parterowe z użytkowym poddaszem, o dwuspadowej konstrukcji dachu. Kubatura poszczególnych kondygnacji wynosi:  części parteru – 182,20 m3, poddasza – 116,89 m3. Ciekawym jednak rozwiązaniem jest przyjęcie projektu jako budynku dwubryłowego. Jedna z brył złożona z części gospodarczej z garażem, druga natomiast z części głównej – mieszkalnej.

Kolorystyka elewacji budynków nie odbiega znacznie od otoczenia, gdyż została zaprojektowana w jasnym kolorze, tak aby dostosować się do otaczającego zabudowę krajobrazu. Szczególną jednak uwagę przykuwają wyraziste elementy międzyokienne wykonane z drewna o ciemnym odcieniu.

Inwestycja została zrealizowana zgodnie z planowany terminem w 2013 roku.


Podobne projekty:

arena2

Arena Apartments

View More

inowrocław-blok-socjalny-800x475

Budynek mieszkalny wielorodzinny, z lokalami socjalnymi przy ulicy Rąbińskiej w Inowrocławiu

View More