W marcu 2014 roku została podpisana umowa z Wojskową Agencję Mieszkaniową Zielona Góra pod budowę inwestycji – Budynku mieszkalnego 18-rodzinnego wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu na działce numer 192/17 w miejscowości Brzezie koło Sulechowa.

Zaprojektowany wolnostojący budynek przeznaczony dla zaspokojenia potrzeb mieszkaniowych żołnierzy, składać się będzie z dwóch klatek schodowych, piwnicy i trzech kondygnacji nadziemnych, na których przewidziano 18 lokali mieszkalnych.

W piwnicy zlokalizowano pomieszczeniagospodarcze na rowery, komórki lokatorskie oraz pomieszczenia techniczne.Każdy lokal dostanie w przydziale jednataka komórka.Natomiast wszystkie lokale mieszkalne o powierzchni użytkowej od 50 do 70 metrów obejmować będą dwa pokoje, łazienkę oraz kuchnie. Z większego pokoju zaprojektowano wyjście na balkon z balustradą ze stali nierdzewnej wypełnionej bezpiecznym szkłem. Przedpokój będzie miejscem, z którego będzie można swobodnie dostać się do wszystkich pomieszczeń w danym lokalu.

Fundamenty powstającego obiekt będąposadowione bezpośrednio poprzez układ ław i stóp fundamentowych żelbetowych. Ściany fundamentowe i piwniczne zaprojektowano z bloczków betonowych na zaprawie cementowej. Ściany nośne natomiast powstaną z  bloczków wapienno-piaskowych na zaprawie cienkowarstwowej.

Wykończenie zewnętrzne budynku –  ściany tynkowe zostaną wykonane w systemie bezspoinowego ocieplenia elewacji o fakturze „kamyczek”. Dodatkowo na elewacji zastosowane zostaną materiałowe akcenty w postaci drewnopodobnych płyt elewacyjnych wykonanych z włóknocementu. Aby dopełnić całość i uzyskać oryginalny końcowy efekt, wybrano ciemny dąb jako kolor elewacji.

Rozwiązani techniczne, które zostały zaprojektowane przez architektów i będą zastosowane w budynku mają na celu ułatwić funkcjonowanie i umożliwić niezależność osób niepełnosprawnych. Powstały one również z myślą o każdym lokatorze, bowiem każdy człowiek bez względu na stan zdrowia napotyka na sytuacje, w których elementy budowy stanowią dla niego barierę. Przykładem udogodnień jest zastosowanie platformy schodowej na klatce, odpowiednich podjazdów, spadków chodników oraz usunięcie progów w drzwiach.

Obecne budownictwo nie jest tworzone tylko dla zdrowych, sprawnych i wysportowanych.

Całość prac zostanie należycie wykonana zgodnie z dokumentacją techniczną i sztuką budowlaną oraz obowiązującymi normami i wymaganiami technicznymi. Do realizacji zostaną stosowane wyłącznie materiały posiadające ważne atesty i certyfikaty wydane przez odpowiednie do tego instytucje.

Powstały obiekt o powierzchni użytkowej 1405,4 m2 i zabudowy 446,5 m2 oraz kubaturze 5825,16 m3 zostanie oddany do użytkowania już w pierwszym kwartale 2015 roku.


Podobne projekty:

arena2

Arena Apartments

View More

inowrocław-blok-socjalny-800x475

Budynek mieszkalny wielorodzinny, z lokalami socjalnymi przy ulicy Rąbińskiej w Inowrocławiu

View More

TRZEMESZNO_590x392

Budowa zespołu domów jednorodzinnych w zabudowie szeregowej w Trzemesznie

View More