W październiku 2014 roku firma Wegner podpisała umowę z inwestorem – Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu, której przedmiotem jest Rozbudowa i remont siedziby Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie.
Projekt obejmuje remont budynku istniejącego oraz dobudowanie nowego skrzydła biurowego do istniejącego budynku. Nowe skrzydło zaprojektowano w formie zwartego pawilonu w rzucie prostokąta zwieńczonego dachem płaskim. Ścianę południowo-wschodnią łącznika dwóch budynków – istniejącego i nowoprojektowanego stanowić będzie fasada szklana. Powstały obiekt będzie posiadać pięć kondygnacji o powierzchni użytkowej 1517,42 m2 i kubaturze 5967,06 m3.
Stary budynek będzie całkowicie zmodernizowany nie wyłączając przebudowy sanitariatów, wymiany wszelkich instalacji oraz dostosowania do przepisów p. pożarowych. Obiekt zostanie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dodatkowo, projekt obejmuje budowę budynku zaplecza technicznego wraz z strzelnicą ćwiczebną. Budynek będzie jednokondygnacyjny w formie zwartego pawilonu na rzucie prostokąta o wymiarach 6,44m x 55,29m. Całość zostanie zwieńczona dachem płaskim z lekkim spadkiem w stronę podwórza. Dach z trzech storn wieńczą attyki.
Jednak dobudowa nowego skrzydła oraz remont istniejącego budynku to nie koniec zmian. Wybudowany zostanie budynek garażowy, który będzie odbiciem lustrzanym istniejącego budynku garażowego znajdującego się na działce. Kubatura budynku wyniesie – 1030,6 m3, natomiast jego powierzchnia użytkowa 220,52 m2.
Rozbudowa budynku istniejącego pozwoli na skonsolidowanie wszystkich wydziałów i pracowników w jednym zespole budynków. Niewątpliwie inwestycja poprawi warunki służby policjantów, a także warunki obsługi mieszkańców.


Podobne projekty:

grodzisk

Budowa szpitala w Grodzisku Wielkopolskim w systemie "Projektuj Buduj"

View More

sroda-wlkp-2-800x477

Budowa nowego skrzydła szpitala średzkiego

View More