SAM_0473-800x592

Date: listopad 2013

Client:

Category: Obiekty sportowe

We wrześniu 2012 rozpoczęliśmy budowę sali gimnastycznej na potrzeby Zespołu Szkół nr 9 im. Bydgoskich Olimpijczyków mieszczącego się przy ul. Cichej 59 w Bydgoszczy.

W ramach tegoż projektu przeprowadzone zostały na wstępie roboty wyburzeniowe, polegające na rozbiórce starej sali sportowej wraz z łącznikiem, a także magazynku i budynku mieszkalnego.

Nowo zaprojektowany obiekt przylega do wschodniej ściany istniejącego budynku szkoły. Charakterystyczną cechą powstałego budynku jest dwukondygnacyjna konstrukcja o zróżnicowanych wysokościach, która w części halowej oraz strefie wejścia przekształca się w konstrukcję jednokondygnacyjną.

Cały obiekt, poza kompleksowo wyposażoną salą gimnastyczną z możliwością podziału na 3 odrębne części, obejmuje również pomieszczenia zaplecza sanitarnego, gabinetu lekarskiego, siłowni oraz pomieszczenia do rehabilitacji. Nie zabrakło także miejsca na salę – izbę pamięci.

Zamysł tej inwestycji, miał na celu nie tylko użytkowanie przez członków przynależnej szkoły, ale przede wszystkim możliwość wykorzystywania tego obiektu również jako sali widowiskowej dla całej lokalnej społeczności zainteresowanej uprawianiem sportu i rekreacji. W związku z tym faktem, powstała budowla w pełni przystosowana jest również dla osób niepełnosprawnych.

Powstałe zmiany będą na pewno miały korzystny wpływ na rozwój młodych talentów, którzy to pójdą za przykładem znanych absolwentów owej szkoły, odnoszących liczne sukcesy sportowe w kraju jaki i zagranicą. Nowoczesne rozwiązania, jakie zastosowano podczas budowy sali w pełni umożliwią kadrze nauczycieli i trenerów szkoły przygotowywać kolejnych „olimpijskich” wychowanków.

Obiekt przeznaczony jest dla ok. 500 osób.

Łączna powierzchnia zabudowy obiektu wraz z podjazdem dla niepełnosprawnych to 2146,5 m2, kubatura 19101,70 m3.

Gotowy obiekt został oddany do użytku 12 listopada 2013 roku, przed planowanym terminem wynikającym z umowy.

Patrząc na dobro inwestycji, każdorazowo proponowane przez nas rozwiązania staramy się dostosowywać do indywidualnych potrzeb zleceniodawcy. Opieramy się głównie na żelaznej zasadzie, która w tym przypadku została w pełni zachowana:

„JAKOŚĆ – TERMINOWOŚĆ – RZETELNOŚĆ”.


Podobne projekty:

mrocza

Budowa hali widowiskowo - sportowej w Mroczy

View More

Bez nazwy-1

Sala gimnastyczna dla gimnazjum nr 1 w Gnieźnie

View More

poludnie_2

Budowa sali sportowo-widowiskowej dla Zespołu Szkół Podstawowej i Gimnazjum w Zaniemyślu

View More