Budynki biurowe - WEGNER generalny wykonawca

REALIZACJA BUDYNKU INTELLIGENT BUSINESS CENTRE LAB W TORUNIU

Lokalizacja: TORUŃ, KUJAWSKO-POMORSKIE

Zakres prac:

Realizacja inwestycji obejmowała budowę budynku o powierzchni ponad 3 tysięcy mkw powierzchni i o sześciu kondygnacjach (w tym jedną podziemną z funkcją garażową).  IBCL to nowoczesny obiekt biurowy z rozbudowaną infrastrukturą sieci szkieletowej i elementami budynku inteligentnego, który posłuży do testowania w warunkach rzeczywistych wysokozaawansowanych rozwiązań technicznych i technologicznych. Budynek został stworzony z myślą o inicjowaniu powstawania nowych produktów i usług oraz wspieraniu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego. Wartość inwestycji to niemal 20 milionów złotych.

ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA ZABYTKOWEJ KAMIENICY NA WYSPIE SŁODOWEJ

Lokalizacja: WROCŁAW, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE

Zakres prac:

Inwestycja Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu obejmuje przebudowę i rozbudowę zespołu zabytkowej kamienicy wraz z oficyną. Kamienica zachowała fasadę wraz z charakterystycznymi zdobieniami i gzymsami, które przeszły w nową, współczesną część budynku. Odrestaurowane zostały zabytkowe drzwi frontowe. HUB Concordia Design to ogólnodostępne przestrzeń oraz strefa co-workingu i samodzielne biura. W obiekcie zlokalizowano również strefy kulinarną oraz chillout. Na dachu kamienicy powstał taras z widokiem na panoramę miasta oraz największa zielona ściana w Polsce.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA WIELKOPOLSKIEGO CENTERUM DESIGNU W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

Inwestycja realizowana trybie “zaprojektuj i wybuduj” obejmuje projektowanie oraz budowę obiektu biurowo usługowego z garażem podziemnym wraz z utworzeniem kompleksowej infrastruktury na rzecz inkubacji przedsiębiorstw w celu rozwoju Wielkopolskiego Centrum Designu. Obiekt stanowi zwartą jednolitą bryłę, rozplanowaną na trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Pełną powierzchnię użytkową tworzą: platformy strefy Living Lab – nowoczesnej przestrzeni przeznaczonej na działania projektowe, testowanie, walidację i symulację nowych produktów i usług oraz strefa Inkubacji stworzona z myślą o młodych i prężnie rozwijających się firmach.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA CENTRUM DEMONSTRACYJNEGO W PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNYM

Lokalizacja: BYDGOSZCZ, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE

Zakres prac:

Ten nowoczesny obiekt z centrami demonstracyjnymi, warsztatami i „żywymi laboratoriami” składa się z dwóch części - biurowej, która zajmuje łącznie około 2 000 m2 oraz halowej o łącznej powierzchni około 4 000 m2.  W obiekcie znajdą się także dwa duże pomieszczenia typu Open Space. Część halowa została podzielona na większe i mniejsze hale o powierzchniach odpowiednio od 900 m2 poprzez 360, 90, po najmniejsze zaledwie 60m2. Pomieszczenia laboratoryjne i warsztatownie przewidziano jako miejsca do tworzenia, realizowania i testowania projektów. Zaprojektowano i zrealizowano kompleksowo także zagospodarowanie terenu wokół inwestycji.

GENERALNE WYKONAWSTWO OBIEKTU SZKOLENIOWO-EGZAMINACYJNEGO WRAZ Z PLACEM MANEWROWYM

Lokalizacja: ŁÓDŹ, WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE

Zakres prac:

Dwukondygnacyjny budynek biurowy o kubaturze powyżej 10.000m3 wraz z parkingiem naziemnym. Obiekt został podzielony na strefy: ogólnodostępną, strefę dla zdających i uczestników szkoleń, strefę administracyjną oraz socjalną dla pracowników. Realizacja została wyposażona w kontrolę dostępu i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

 

KOMPLEKSOWA REALIZACJA OBIEKTU BIUROWO-HANDLOWY

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

Obiekt został zaprojektowany oraz kompleksowo zrealizowany jako biurowiec butikowy o wysmakowanym stylu. Pięciokondygnacyjny budynek zlokalizowany w centrum Poznania, w dogodnym komunikacyjnie punkcie. Wpisuje się w  usługowo-mieszkaniowe otoczenie. Biurowiec został zrealizowany z myślą o komforcie przyszłych pracowników. Zastosowanie nowoczesnych technologii przewidzianych w projekcie sprawia, że Palacza Office będzie komfortowym miejscem pracy. Na parterze przewidziana została strefa usługowa, wyższe kondygnacje przeznaczone zostały na przestrzeń biurową. Budynek posiada kontrolę dostępu, jest też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. (zdj. Duda Development)

 

GENERALNE WYKONAWSTWO BUDYNKU HANDLOWEGO

Lokalizacja: WITKOWO, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

Obiekt handlowo-usługowo-biurowy w Witkowie to trzykondygnacyjny budynek. Na pierwszej kondygnacji znajduje się powierzchnia handlowo-usługową, komunikacja ogólnodostępna oraz toalety ogólnodostępne dla klientów i personelu oraz pomieszczenie techniczne. Dwie ostatnie kondygnacje (piętro I i piętro II) mają przeznaczenie biurowe. Budynek w układzie korytarzowym z pomieszczeniami biurowymi oraz niezbędnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi i gospodarczymi. Dojścia klatką schodową z poziomu terenu, niezależnie od kondygnacji handlowo usługowej.

KOMPLEKSOWA BUDOWA NOWOCZESNEGO ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO

Lokalizacja: NOWA SÓL, WOJ. LUBUSKIE

Zakres prac:

W 2017 roku na terenie południowej strefy ekonomicznej Nowej Soli dla Przedsiębiorstwa Projektowo-Produkcyjnego IDEAPRO Sp. z o. o. wybudowana została nowoczesna trzynawowa hala produkcyjno-magazynowa o konstrukcji nośnej wykonanej z dźwigarów stalowych oraz budynek biurowy o tradycyjnej konstrukcji murowej, słupowo-ryglowej.

GENERALNE WYKONAWSTWO CENTRUM BIZNESOWO-EDUKACYJNEGO

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

Realizacja obejmowała zmianę przeznaczenia zabytkowego obiektu, budowę nowego obiektu biurowego, usługowego oraz budowę hali sportowo – rekreacyjnej wraz z boiskiem. Inwestycja wykonana została w stylu industrialnym- ściany surowe, murowanie z bloczków betonowych, stropy w systemie z belek sprężonych i wypełnień z drewna prasowanego, widoczne trasy kablowe, konstrukcja dachu- drewno klejone. Elewacja - klinkier w połączeniu z blachą elewacyjną i fasadą aluminiową- całość komponująca się z sąsiednią szkołą w tym samym kompleksie.

REALIZACJA OBIEKTU MAGAZYNOWEGO WRAZ Z CZĘŚCIĄ BIUROWĄ REALIZOWANY W SYSTEMIE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: KOMORNIKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

W maju 2017 dla Roma Investments w Komornikach zakończona została budowa obiektu magazynowego zrealizowanego w systemie „projektuj i buduj”. Projekt zakładał zaprojektowanie i reazliację jednokondygnacyjnej hali magazynowej o powierzchni ponad 7400 m2 wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem biurowym.

REALIZACJA HALI PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWEJ W SYSTEMIE „PROJEKTUJ-BUDUJ”

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE

Zakres prac:

Inwestycja w Gnieźnie to hala produkcyjno – magazynowa o konstrukcji stalowej. Na życzenie inwestora została przygotowana pełna obsługa projektowa wraz z wizualizacją, projektami wykonawczymi oraz pełną infrastrukturą aż po uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.