Prefabrykacja - WEGNER generalny wykonawca

Prefabrykacja – jakość, trwałość, różnorodność

Wieloletnie doświadczenia oraz wdrażanie nowoczesnych technologii pozwoliło WEGNER nie tylko na zrealizowanie setek projektów, ale również na oferowanie kompleksowej realizacji z wykorzystaniem nowoczesnej prefabrykacji.

Postęp w dziedzinie prefabrykacji związany jest zarówno z wdrażaniem nowych technologii produkcji, jak i nowymi rozwiązaniami i zastosowaniami elementów prefabrykowanych, stanowiących atrakcyjność techniczną i ekonomiczną, co przedkłada się na wzrost inwestycji w sektorze budownictwa mieszkaniowego, biurowego i budownictwa obiektów użyteczności publicznej. Takie rozwiązania wskazywane są przede wszystkim z uwagi na istotne czynniki:

  • wysoka jakość elementów
  • krótki cykl inwestycji
  • produkcja i prowadzenie robót uniezależniona od warunków atmosferycznych
  • wysoka ognioodporność
  • sprawniejsza organizacja placu budowy
  • kształtowanie indywidualnej bryły budynku o zróżnicowanych charakterze i programie funkcjonowania

Prefabrykacja w służbie budownictwa kubaturowego znajduje pełne odzwierciedlenie w ofercie jaką możemy przedstawić naszym nawet najbardziej wymagającym Klientom.

Kompleksowa obsługa w zakresie elementów prefabrykowanych – poczynając od projektowania, przez wykonanie po transport i montaż prefabrykatów dostosowanych do indywidualnych potrzeb danej inwestycji.

Projektowanie

Koncepcja prefabrykowanych elementów rozpoczyna się już w momencie wykonania profesjonalnego projektu. WEGNER dysponuje własnym działem projektowym, który jest w stanie sprostać rosnącym oczekiwaniom klienta, a przez to zapewnić wykonanie prefabrykatów dostosowanych do każdego rodzaju realizacji budowlanych.

Produkcja

Zespół ekspertów WEGNER, to wykwalifikowana kadra inżynierska posiadająca wieloletnie doświadczenie w branży. Długoletnia praktyka pozwala na wprowadzenie rozwiązań, które zapewnią najwyższą jakość i modalność rozwiązań dostosowaną do oczekiwań Klienta. Wybieramy rozwiązania poprzez wprowadzanie zastosowania modularyzacji konstrukcji i w pewnym zakresie jej typizacji, przez co należy rozumieć ujednolicenie i uproszczenie formy konstrukcji czy to przemysłowej, inżynierskiej czy mieszkaniowej, tak aby wybierając nasze zastosowania Klienta miał absolutną pewność, że zaprojektowane i wyprodukowane elementy zostaną wykonane z najwyższą dbałością o jakość i wytrzymałość, a dodatkowo będą dopracowane choćby w najmniejszych detalach.

Transport

WEGNER za pośrednictwem posiadanej własnej floty oraz parku maszynowego jest w stanie zaoferować nie tylko projektowanie i produkcję, ale także transport. Firma od wielu lat rozwija swoją bazę sprzętową, aby świadczyć usługi na najwyższym możliwym poziomie. Transport elementów o znacznych wymiarach, wykraczających poza standardowe wymiary transportowe, organizowany jest przez nasz dział logistyki. WEGNER jest w stanie zabezpieczyć dostawę wyprodukowanych prefabrykatów, począwszy od załadunku i transportu, a kończąc na rozładunku i montażu prefabrykowanych elementów.

Montaż

W budowie obiektów prefabrykowanych, z uwagi na wysokie tempo realizacji, szczególną uwagę należy zwrócić na stateczność elementów i konstrukcji w całej fazie montażu. Odpowiednio przygotowany harmonogram dostaw prefabrykatów przez naszych ekspertów umożliwia sprawny i kompleksowy montaż na placu budowy, niezależny od warunków atmosferycznych.

Prawidłowo ukształtowane połączenie przez sztab naszej kadry – zaprojektowane na etapie produkcji i wykonane na etapie montażu – daje naszym Klientom pewność, iż zamówienie zostało wykonane zgodnie z jego założeniem.