Realizacje - WEGNER generalny wykonawca

ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA ZABYTKOWEJ KAMIENICY NA WYSPIE SŁODOWEJ

Lokalizacja: WROCŁAW, WOJ. DOLNOŚLĄSKIE
Zakres prac:

Inwestycja Concordia Design na Wyspie Słodowej we Wrocławiu obejmuje przebudowę i rozbudowę zespołu zabytkowej kamienicy wraz z oficyną. Kamienica zachowała fasadę wraz z charakterystycznymi zdobieniami i gzymsami, które przeszły w nową, współczesną część budynku. Odrestaurowane zostały zabytkowe drzwi frontowe. HUB Concordia Design to ogólnodostępne przestrzeń oraz strefa co-workingu i samodzielne biura. W obiekcie zlokalizowano również strefy kulinarną oraz chillout. Na dachu kamienicy powstał taras z widokiem na panoramę miasta oraz największa zielona ściana w Polsce.

REALIZACJA BUDYNKU INTELLIGENT BUSINESS CENTRE LAB W TORUNIU

Lokalizacja: TORUŃ, KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Realizacja inwestycji obejmowała budowę budynku o powierzchni ponad 3 tysięcy mkw powierzchni i o sześciu kondygnacjach (w tym jedną podziemną z funkcją garażową).  IBCL to nowoczesny obiekt biurowy z rozbudowaną infrastrukturą sieci szkieletowej i elementami budynku inteligentnego, który posłuży do testowania w warunkach rzeczywistych wysokozaawansowanych rozwiązań technicznych i technologicznych. Budynek został stworzony z myślą o inicjowaniu powstawania nowych produktów i usług oraz wspieraniu mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z regionu kujawsko-pomorskiego. Wartość inwestycji to niemal 20 milionów złotych.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA WIELKOPOLSKIEGO CENTERUM DESIGNU W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja realizowana trybie “zaprojektuj i wybuduj” obejmuje projektowanie oraz budowę obiektu biurowo usługowego z garażem podziemnym wraz z utworzeniem kompleksowej infrastruktury na rzecz inkubacji przedsiębiorstw w celu rozwoju Wielkopolskiego Centrum Designu. Obiekt stanowi zwartą jednolitą bryłę, rozplanowaną na trzech kondygnacjach nadziemnych i jednej podziemnej. Pełną powierzchnię użytkową tworzą: platformy strefy Living Lab – nowoczesnej przestrzeni przeznaczonej na działania projektowe, testowanie, walidację i symulację nowych produktów i usług oraz strefa Inkubacji stworzona z myślą o młodych i prężnie rozwijających się firmach.

KOMPLEKSOWA ROZBUDOWA SZPITALA W PUSZCZYKOWIE

Lokalizacja: PUSZCZYKOWO WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Plan inwestycji obejmował rozbudowę Szpitala w Puszczykowie im. Prof. S.T. Dąbrowskiego S.A. o budynek Bloku Operacyjnego wraz z budową szybu windowego oraz budowę Bloku Operacyjnego wraz z wyposażeniem i Centralną Sterylizatornią w II etapie. Inwestycja jest najnowocześniejszą tego typu w Wielkopolsce. Nowy blok mieści 5 sal operacyjnych, salę przygotowań pacjenta do zabiegu, salę intensywnej opieki medycznej oraz salę wybudzeń. Budynek wyposażono w sprzęty medyczne wysokiej klasy. Centralna sterylizatornia została wyposażona m.in. w autoklawy parowe oraz sterylizator niskotemperaturowy plazmowy. Wyzwanie w przebiegu prac stanowiło prowadzenie robót budowlanych w czasie ciągłej działalności Szpitala.

REALIZACJA BUDYNKU SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Lokalizacja: PRZEŹMIEROWO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Nowe skrzydło Szkoły powstało na miejscu rozebranego wcześniej w ramach inwestycji starego obiektu. Nowoczesne sale zajęć, a także korytarze wykonane zostały w zgodzie z najnowszymi rozwiązaniami przewidzianymi dla placówek edukacyjnych. Budynek został zrealizowany z myślą o najmłodszych użytkownikach i w pełni przystosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Realizacja zyskała także w pełni wyposażony dziedziniec, na którym znalazły się m.in. elementy małej architektury takie jak designerskie ławki czy oświetlenie, ale także rozbudzający wyobraźnię plac zabaw.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA BUDYNKU MIESZKALNEGO

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

W wyniku realizacji inwestycji powstał siedmiokondygnacyjny budynek mieszkalny z podziemną halą garażową. To obiekt o powierzchni około 10 000 m2. Inwestycja obejmowała również realizację towarzyszącej infrastruktury oraz parkingów, budowę przyłączy oraz zagospodarowanie terenu.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA CENTRUM DEMONSTRACYJNEGO W PARKU PRZEMYSŁOWO-TECHNOLOGICZNYM

Lokalizacja: BYDGOSZCZ, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Ten nowoczesny obiekt z centrami demonstracyjnymi, warsztatami i „żywymi laboratoriami” składa się z dwóch części – biurowej, która zajmuje łącznie około 2 000 m2 oraz halowej o łącznej powierzchni około 4 000 m2.  W obiekcie znajdą się także dwa duże pomieszczenia typu Open Space. Część halowa została podzielona na większe i mniejsze hale o powierzchniach odpowiednio od 900 m2 poprzez 360, 90, po najmniejsze zaledwie 60m2. Pomieszczenia laboratoryjne i warsztatownie przewidziano jako miejsca do tworzenia, realizowania i testowania projektów. Zaprojektowano i zrealizowano kompleksowo także zagospodarowanie terenu wokół inwestycji.

GENERALNE WYKONAWSTWO ZESPOŁU SZKÓŁ TECHNICZNYCH

Lokalizacja: GRODZISK WIELKOPOLSKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Obiekt zapewni szkole powierzchnię ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych. Budynek został wyposażony tak, aby pełnił zarówno funkcję dydaktyczną jak i praktyczną. Zainstalowane zostały dźwigi osobowe z kontrolą dostępu, pozwalające na sprawne, kontrolowane przemieszczanie się po budynku. Inwestycja została wyposażona w panele fotowoltaiczne. W budynku znajdują się między innymi w pełni wyposażone: warsztat samochodowy, warsztat mechaniczny, pracownia mechatroniczna , pracownia sterowników PLC, pracownia elektroniki – elektromechaniki, pracownia CAD/CAM, pracownia hotelarska, pracownia produkcji zwierzęcej, pracownia produkcji roślinnej, dwie pracownie komputerowe oraz aula, dzieląca się za pomocą ruchomych ścian na 4 regularne sale lekcyjne.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA OBIEKTU HOSPICJUM W SYSTEMIE „ZAPROJEKTUJ I WYBUDUJ”

Lokalizacja:
Zakres prac:

Inwestycja zrealizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj” obejmowała opracowanie dokumentacji projektowej oraz wykonanie robót budowlanych na rzecz Kujawsko Pomorskich Inwestycji Medycznych oraz Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Toruniu. Dwupiętrowy, częściowo podpiwniczony budynek mieści m.in. 16 jedno- i dwuosobowych pokoi pacjentów, poradnię opieki paliatywnej, salę rehabilitacyjną, pokój przyjęć psychologa, kaplicę i ogród zimowy. Powierzchnia użytkowa obiektu  wynosi 1,5 tys. m2. Hospicjum powstało na terenie objętym nadzorem konserwatora zabytków, gdzie znaczące wyzwanie dla prac budowlanych stanowiło wysokie zwierciadło wód podziemnych. 

BUDOWA NOWEGO BUDYNKU SZPITALA POWIATOWEGO

Lokalizacja: MOGILNO, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Realizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj” inwestycja obejmowała zaprojektowanie i budowę nowego skrzydła oraz przebudowę części istniejących obiektów, a także kompleksowe wyposażenie. Inwestycja mieści izbę przyjęć, pracownie endoskopową, oddziały: wewnętrzny, dziecięcy, ginekologiczny. Nowe skrzydło, to nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek dostosowany w całości do potrzeb osób niepełnosprawnych.

GENERALNE WYKONAWSTWO OBIEKTU SZKOLENIOWO-EGZAMINACYJNEGO WRAZ Z PLACEM MANEWROWYM

Lokalizacja: ŁÓDŹ, WOJEWÓDZTWO ŁÓDZKIE
Zakres prac:

Dwukondygnacyjny budynek biurowy o kubaturze powyżej 10.000m3 wraz z parkingiem naziemnym. Obiekt został podzielony na strefy: ogólnodostępną, strefę dla zdających i uczestników szkoleń, strefę administracyjną oraz socjalną dla pracowników. Realizacja została wyposażona w kontrolę dostępu i dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.  

PRZEBUDOWA KLINIKI KARDIOLOGII SZPITALA UNIWERSYTECKIEGO

Lokalizacja: BYDGOSZCZ, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Przebudowa obiektu kliniki kardiologii objęła modernizację i reorganizację pomieszczeń bloku operacyjnego zlokalizowanego na I piętrze w budynku diagnostyczno-zabiegowym A, oraz pomieszczeń bloku operacyjnego zlokalizowanego na parterze budynku diagnostyczno-zabiegowego C oraz łącznika wschodniego. Prace objęły kompleksową modernizację budynku wraz z aranżacją pomieszczeń. Inwestycja została wyposażona w specjalistyczny sprzęt jak m.in. wyposażenie sal zabiegowych, panele nadłóżkowe oraz meble medyczne.

PRZEBUDOWA I ROZBUDOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Lokalizacja: PATEREK, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Realizacja obejmowała rozbudowę istniejącego obiektu o nowe, dwupiętrowe skrzydło. Inwestycja wymagała przebudowania istniejącej części budynku oraz zaadaptowania i reorganizacji istniejących elementów ciągów komunikacyjnych. W rozbudowanej części szkoły swoje miejsce znalazły sale zajęciowe dla przedszkolaków,  doskonale wyposażone klasy lekcyjne dla uczniów, gabinety nauczycielskie oraz w pełni funkcjonalna kuchnia obsługująca placówkę. Zmodernizowane przestrzenie komunikacyjne stanowią powierzchnie rekreacyjne dla dzieci.

GENERALNE WYKONAWSTWO HALI WIDOWISKOWO SPORTOWEJ

Lokalizacja: MIEJSKA GÓRKA, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja polegająca na kompleksowej realizacji hali widowiskowo sportowej, składającej się z sali sportowej z boiskiem wewnętrznym o wymiarach 24x44m z podziałem na boiska m.in. do siatkówki, koszykówki, tenisa, piłki ręcznej, z kurtynami umożliwiającymi podział hali na części, a także trybuną dla widzów. Realizacja obejmowała także wykonanie sali do zajęć fitness oraz aerobiku, szatni oraz innych pomieszczeń niezbędnych do funkcjonowania hali z uwzględnieniem potrzeb osób niepełnosprawnych. Zagospodarowany również został teren wokół hali.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA BUDYNKÓW MIESZKALNYCH WIELORODZINNYCH

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

W ramach Inwestycji przy ul. Cymsa w Gnieźnie powstały dwa budynki wielorodzinne. Blok senioralny wyposażony w wózkarnię, suszarnię i świetlicę oraz blok komunalno-socjalny – z kotłownią, lokalem handlowo-usługowym, suszarnią i pomieszczeniem na rowery. Oba budynki posiadają podziemne kondygnacje garażowe. Budynek senioralny mieści 26 mieszkań, na komunalno-socjalny składa się ich 46. Powstał również plac zabaw, wyłożony zwiększającym bezpieczeństwo poliuretanem. Część rekreacyjną dopełniają urządzenia fitness oraz zadaszona altana – przeznaczona do użytku wspólnoty.

REALIZACJA HALI WIDOWISKOWO SPORTOWEJ

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Hala zrealizowana dla Gnieźnieńskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, to obiekt spełniający zarówno funkcje sportowe – treningowe oraz turniejowe, a także pełnowartościowej sali widowiskowej.  Powierzchnia zabudowy  to ponad 5.000,00 m2, a kubatura  około 40.000,00 m3. Na głównej arenie hali znajduje się trybuna na 1200 miejsc siedzących oraz miejsce na 300 dodatkowych rozkładanych miejsc. Obiekt posiada boiska pozwalające rywalizować m.in. w piłce siatkowej, koszykówce, piłce ręcznej, futsalu, badmintonie. Główna arena została wykonana w taki sposób by spełniać jednocześnie funkcję sali widowiskowej. Przestrzeń sceniczna została wyposażona w profesjonalne nagłośnienie oraz oświetlenie efektowe.

GENERALNE WYKONAWSTWO SZPITALA

Lokalizacja: WAŁCZ, WOJ. ZACHODNIOPOMORSKIE
Zakres prac:

Ta zrealizowana w 15 miesięcy na rzecz 107 Szpitala Wojskowego w Wałczu inwestycja, obejmowała kompleksową realizację nowego budynku bloku operacyjnego wraz z centralną sterylizatornią, będącego autonomiczną częścią istniejącego już szpitala, poprzedzoną sporządzeniem dokumentacji projektowej. Inwestycja została zrealizowana z wykorzystaniem najnowszych zaawansowanych technologicznie rozwiązań. Budynek obejmuje oddział anestezjologii i intensywnej terapii medycznej wraz z pomieszczeniami towarzyszącymi, czterema salami operacyjnymi w tym jednej nowoczesnej sali hybrydowej oraz centralnej sterylizatorni.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA OBIEKTU BIUROWO-HANDLOWY

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Obiekt został zaprojektowany oraz kompleksowo zrealizowany jako biurowiec butikowy o wysmakowanym stylu. Pięciokondygnacyjny budynek zlokalizowany w centrum Poznania, w dogodnym komunikacyjnie punkcie. Wpisuje się w  usługowo-mieszkaniowe otoczenie. Biurowiec został zrealizowany z myślą o komforcie przyszłych pracowników. Zastosowanie nowoczesnych technologii przewidzianych w projekcie sprawia, że Palacza Office będzie komfortowym miejscem pracy. Na parterze przewidziana została strefa usługowa, wyższe kondygnacje przeznaczone zostały na przestrzeń biurową. Budynek posiada kontrolę dostępu, jest też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. (zdj. Duda Development)  

REALIZACJA OBIEKTU MAGAZYNOWEGO WRAZ Z CZĘŚCIĄ BIUROWĄ REALIZOWANY W SYSTEMIE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: KOMORNIKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

W maju 2017 dla Roma Investments w Komornikach zakończona została budowa obiektu magazynowego zrealizowanego w systemie „projektuj i buduj”. Projekt zakładał zaprojektowanie i reazliację jednokondygnacyjnej hali magazynowej o powierzchni ponad 7400 m2 wraz z trzykondygnacyjnym budynkiem biurowym.

REALIZACJA ODDZIAŁÓW REHABILITACJI W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: BYDGOSZCZ, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

W ramach projektu przebudowy i rozbudowy przewidziano rozbiórkę jednego z budynków szpitala dla utworzenia nowej pracowni hemodynamiki oraz rozbudowę infrastruktury na potrzeby centrum rehabilitacji. W nowoczesnym budynku zaprojektowane zostały: Zakład Fizjoterapii, Oddział Rehabilitacji Kardiologicznej oraz Oddział Rehabilitacji Neurologicznej. Budynek to trzy kondygnacje nadziemne oraz jedna podziemna. W zakres projektu weszła także modernizacja dróg dojazdowych, chodników i inne prace związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do modernizowanego budynku.

KOMPLEKSOWA BUDOWA HALI WIDOWISKOWO-SPORTOWEJ W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: SZAMOTUŁY, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Realizacja obejmowała zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych hali sportowej przy Zespole Szkół nr 1 Gimnazjum i Liceum im. ks. Piotra Skargi w Szamotułach wraz z zapleczem socjalno-szatniowym, zagospodarowaniem terenu, drogami i parkingiem dla samochodów osobowych oraz niezbędną infrastrukturą towarzyszącą. Na hali o wymiarach 44×30 m, dzięki kurtynom grodzącym można jednocześnie rozgrywać trzy mecze siatkówki lub dwa koszykówki. Obiekt dysponuje również przenośnymi trybunami, z których publiczność może obserwować zmagania sportowe. Jest w pełni dostosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych.

ROZBUDOWA SZPITALA POWIATOWEGO

Lokalizacja: ŚRODA WIELKOPOLSKA, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja w Środzie Wielkopolskiej dotyczyła, rozbudowy szpitala powiatowego wraz z wykonaniem wszystkich instalacji, w tym instalacji gazów medycznych, oraz wyposażeniem obiektu w panele medyczne i bezcieniowe lampy operacyjne. Dodatkowo dobudowane zostało trzykondygnacyjne skrzydło połączone łącznikiem z głównym budynkiem oraz przebudowane istniejące pomieszczenia.

BUDYNEK PATOMORFOLOGII

Lokalizacja: BYDGOSZCZ, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Zrealizowany budynek jest nowym obiektem, o trzech kondygnacjach nadziemnych. Budynek został zrealizowany na bazie istniejących piwnic. Inwestycja pomieści Zakład Patomorfologii szpitala. W projekcie uwzględniono m.in. pokój przyjęć materiału, laboratorium, sekretariat, prosektorium, salę pożegnań, salę konferencyjną, toalety – w tym dla osób niepełnosprawnych –  pomieszczenia socjalne i gospodarcze dla personelu oraz dobudowę garażu szpitala. Od strony wschodniej nowo powstały budynek graniczy z istniejącym magazynem. W budynku zastosowano m.in. systemy ograniczenia dostępu wyłącznie dla personelu.

ROZBUDOWA SZPITALA W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: GRODZISK WIELKOPOLSKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

W Grodzisku Wielkopolskim zrealizowana została rozbudowa budynku Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej (budowa nowego skrzydła Szpitala z Zespołem Poradni, Odziałem Internistyczno – Kardiologicznym, Oddziałem Ginekologicznym, Oddziałem Położnictwa i Neonatologii, Zespołem Porodowym i pomieszczeniami technicznym oraz rozbudowa Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii) wraz z przebudową pomieszczeń Bloku Operacyjnego i Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

KOMPLEKSOWA BUDOWA NOWOCZESNEGO ZAKŁADU PRODUKCYJNEGO

Lokalizacja: NOWA SÓL, WOJ. LUBUSKIE
Zakres prac:

W 2017 roku na terenie południowej strefy ekonomicznej Nowej Soli dla Przedsiębiorstwa Projektowo-Produkcyjnego IDEAPRO Sp. z o. o. wybudowana została nowoczesna trzynawowa hala produkcyjno-magazynowa o konstrukcji nośnej wykonanej z dźwigarów stalowych oraz budynek biurowy o tradycyjnej konstrukcji murowej, słupowo-ryglowej.

GENERALNE WYKONAWSTWO CENTRUM BIZNESOWO-EDUKACYJNEGO

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Realizacja obejmowała zmianę przeznaczenia zabytkowego obiektu, budowę nowego obiektu biurowego, usługowego oraz budowę hali sportowo – rekreacyjnej wraz z boiskiem. Inwestycja wykonana została w stylu industrialnym- ściany surowe, murowanie z bloczków betonowych, stropy w systemie z belek sprężonych i wypełnień z drewna prasowanego, widoczne trasy kablowe, konstrukcja dachu- drewno klejone. Elewacja – klinkier w połączeniu z blachą elewacyjną i fasadą aluminiową- całość komponująca się z sąsiednią szkołą w tym samym kompleksie.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA HALI MAGAZYNOWEJ WYSOKIEGO SKŁADOWANIA W FORMULE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: DOPIEWO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Przedmiotem inwestycji realizowanej na rzecz Mondi było przygotowanie dokumentacji techniczno-architektonicznej, a następnie wykonanie obiektu „pod klucz”. Budynek składa się z hali magazynowej wyposażonej w doki przeładunkowe oraz trzykondygnacyjnej antresoli biurowo-technicznej.

KOMPLEKSOWA REALIZACJA HALI MAGAZYNOWEJ W SYSTEMIE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: KOMORNIKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Na zlecenie firmy Levant, w Komornikach wybudowany został budynek magazynowy wraz z częścią biurową. Inwestycja obejmowała wykonanie projektu wraz z kompleksową realizacją prac budowlanych.

GENERALNE WYKONAWSTWO BUDYNKU HANDLOWEGO

Lokalizacja: WITKOWO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Obiekt handlowo-usługowo-biurowy w Witkowie to trzykondygnacyjny budynek. Na pierwszej kondygnacji znajduje się powierzchnia handlowo-usługową, komunikacja ogólnodostępna oraz toalety ogólnodostępne dla klientów i personelu oraz pomieszczenie techniczne. Dwie ostatnie kondygnacje (piętro I i piętro II) mają przeznaczenie biurowe. Budynek w układzie korytarzowym z pomieszczeniami biurowymi oraz niezbędnymi pomieszczeniami higieniczno-sanitarnymi i gospodarczymi. Dojścia klatką schodową z poziomu terenu, niezależnie od kondygnacji handlowo usługowej.

REALIZACJA BUDYNKU PRODUKCYJNEGO

Lokalizacja: PNIEWY, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja realizowana dla Postęp Sp. z o. o. ma celu miała budowę nowej części budynku produkcyjnego  – obejmującego halę produkcyjną, łączniki, portiernię, wiatę magazynową, zbiornik wody pożarowej, zbiornik rozsączający, parkingi, place i drogi manewrowe oraz sieci uzbrojenia terenu. W ramach przedmiotowej inwestycji została wykonana również przebudowa istniejącego budynku technicznego i kotłowni, rozbiórka części istniejących budynków produkcyjnych oraz wykonanie nowej infrastruktury techniczno-technologicznej. Nowo powstały obiekt został oddany do użytku w 2016 roku.

ROZBUDOWA, NADBUDOWA I PRZEBUDOWA BRYŁY A3 WSSD

Lokalizacja: OLSZTYN, WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Zakres prac:

Plan inwestycji obejmował rozbudowę bryły A3 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie o niemal 700m2 powierzchni, oraz remont istniejącej części wraz z nadbudową piętra z łącznikiem.  W etapie pierwszym oddano dwa piętra. Piętro 1 mieści Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii wyposażony w kolumny medyczne wraz z częścią administracyjną. Na piętrze 2 znajduje się Oddział Zakaźny z komorami Meltzera wyposażonymi w system filtrujący, które umożliwiają leczenie pacjentów zakażonych wyjątkowo niebezpiecznymi wirusami. W etapie drugim powstała część techniczna szpitala mieszcząca się na parterze, oraz Oddziały Pediatryczne na 3 i 4 piętrze budynku.

BUDOWA KOMPLEKSU EDUKACYJNEGO

Lokalizacja: KAMIONKI, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja rozpoczęta w czerwcu 2016 roku to dwukondygnacyjny budynek gimnazjum oraz parterowy przeznaczony na użytek przedszkola i żłobka. Dodatkowo zbudowana została jednokondygnacyjna sala sportowa. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej metody modułowego łączenia pomieszczeń, salę można z łatwością podzielić na dwie mniejsze co daje możliwości prowadzenia symultanicznie dwóch wydarzeń. Budynki zostały oddane 1 września 2017r.

GENERALNE WYKONAWSTWO PRZEDSZKOLA

Lokalizacja: MAŁA NIESZAWKA, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

Przedszkole w Małej Nieszawce to sześciooddziałowa placówka dla 150 dzieci. W niespełna 4 miesiące zbudowany został 2-kondygnacyjny budynek o prostokątnej bryle. Na parterze przewidziane zostały sale zajęć wraz z niezbędnymi węzłami sanitarnymi, szatnie, wózkarnia i magazyny, na piętrze natomiast znajdują się sale zajęć z węzłami sanitarnymi oraz pomieszczenia administracyjne. Cały budynek przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

ROZBUDOWA SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Lokalizacja: DĘBNICA, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Nowo powstały budynek to przede wszystkim nowoczesna sala sportowa, ale także 4 specjalistyczne, doskonale wyposażone pracownie edukacyjne – komputerowa, językowa, matematyczna oraz przyrodnicza. W budynku dodatkowo zlokalizowana została sala terapeutyczna. W ramach inwestycji przeprowadzone zostały również prace termomodernizacyjne oraz remontowe istniejącego budynku szkoły. Zmieniono także układ komunikacyjny szkoły, który zaplanowano od strony północnej.

GENERALNE WYKONAWSTWO HALI PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWEJ

Lokalizacja: TARNOWO PODGÓRNE, WOJ.WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja zrealizowana w Tarnowie Podgórnym dla Towarzystwa Gospodarczego Meblopol Sp. z o. o., która obejmowała kompleksową budowę obiektu o charakterze produkcyjno-magazynowym wraz z częścią biurową. Obiekt został oddany do użytku 01 września 2017 r.

BUDOWA HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ

Lokalizacja: ZANIEMYŚL, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Obiekt, który stanął obok szkoły, składa się z części głównej (halowej) spełniającej funkcję sali sportowo – gimnastycznej oraz z dwukondygnacyjnej części pomocniczej połączonej łącznikiem z istniejącym budynkiem szkoły. Część pomocnicza w parterze zawiera pomieszczenia socjalne takie jak szatnie, sanitariaty z natryskami, magazyny, pomieszczenia dla nauczycieli i trenerów i siłownię. Z kolei na piętrze zlokalizowano: salę fitness, salę do gimnastyki korekcyjnej, gabinet odnowy biologicznej, saunę, salkę wykładową oraz sanitariaty. Sama płyta sportowa posiada wymiary 44 m x 22,5 m a trybuny to ponad 200 miejsc siedzących.

BUDOWA NOWOCZESNEGO ZAKŁADU PRODUKCJI BIOPALIW W SYSTEMIE „PROJEKTUJ I BUDUJ”

Lokalizacja: ŁOWYŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja obejmowała wykonanie pełnobranżowego projektu wykonawczego oraz kompleksową realizację zakładu przeznaczonego do produkcji paliw ekologicznych ze słomy wraz z częścią biurową. Powstały obiekt tworzy spójną całość począwszy od technologii po estetykę całego kompleksu.

ROZBUDOWA I PRZEBUDOWA SZPITALA DLA UTWORZENIA CENTRUM URAZOWEGO

Lokalizacja: OLSZTYN, WOJ. WARMIŃSKO-MAZURSKIE
Zakres prac:

Inwestycja obejmowała budowę 2-kondygnacyjnego obiektu stanowiąca przebudowę i rozbudowę bryły A3 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie. Budynek stworzony celem utworzenia Zespołu Diagnostyczno-Zabiegowego (ZDZ) niezbędnego do powstania Centrum Urazowego dla Dzieci. Pierwsza kondygnacja budynku została zaadaptowana do celów technicznych, podczas gdy druga kondygnacja mieści część zabiegową oraz administracyjną. Sale zabiegowe umieszczone na drugiej kondygnacji wyposażone są w specjalistyczne kolumny medyczne oraz stropy laminarne.

BUDOWA CENTRUM HANDLOWEGO

Lokalizacja: SULECHÓW, WOJ. LUBUSKIE
Zakres prac:

Inwestycja w Sulechowie to parterowy budynek handlowy, który stanowi rozbudowę istniejącego pawilonu handlowego. Obiekt podzielony został na 5 lokali handlowych, każdy z własnym zapleczem i strefa dostaw. Budynek został oddany do użytku 13 kwietnia 2017 r.

GENERALNE WYKONAWSTWO SZKOŁY

Lokalizacja: BUK, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

We współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Buk zakończona została budowa Szkoły Zawodowej. Oprócz samego budynku, inwestycja zakładała wyposażenie instalacyjne, infrastrukturę techniczną oraz zagospodarowanie terenu szkoły.

GENERALNE WYKONAWSTWO SZKOŁY PODSTAWOWEJ

Lokalizacja: MIŁOSŁAW, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

W niespełna rok, zakończona została kolejna realizacja, tym razem na zlecenie Urzędu Gminy Miłosław. Przy Szkole Podstawowej w Miłosławiu prace budowlane obejmowały zakres: konstrukcyjny, sanitarny, elektryczny, wentylację mechaniczną, kotłownię gazową oraz zagospodarowanie terenu.

ROZBUDOWA I REMONT SIEDZIBY KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Budynek Komendy Powiatowej Policji w Gnieźnie został całkowicie zmodernizowany nie wyłączając  wymiany wszelkich instalacji oraz dostosowania do potrzeb osób niepełnosprawnych jak i przepisów p. pożarowych. Dodatkowo, projekt zakładał dobudowę nowego skrzydła biurowego, budynku zaplecza technicznego wraz z strzelnicą ćwiczebną oraz budynku garażowego.

GENERALNE WYKONAWSTWO HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ

Lokalizacja: MROCZA, WOJ. KUJAWSKO-POMORSKIE
Zakres prac:

W ramach inwestycji powstała w pełni przeszklona hala sportowa o wymiarach 30 na 45 metrów i wysokości 12 metrów z widownią stałą dla 211 widzów oraz dodatkową dla 150 osób, w pełni przystosowaną do potrzeb osób niepełnosprawnych. Wymiary hali pozwalają na jej podział na trzy boiska o wymiarach 15 na 24 metry. W obiekcie znajdą się również pomieszczenia dla obsługi sekcji podnoszenia ciężarów – sala o powierzchni 276 m2 z 12 pomostami dla zawodników.

REALIZACJA HALI PRODUKCYJNO-MAGAZYNOWEJ W SYSTEMIE „PROJEKTUJ-BUDUJ”

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja w Gnieźnie to hala produkcyjno – magazynowa o konstrukcji stalowej. Na życzenie inwestora została przygotowana pełna obsługa projektowa wraz z wizualizacją, projektami wykonawczymi oraz pełną infrastrukturą aż po uzyskanie prawomocnego pozwolenia na użytkowanie.

GENERALNE WYKONAWSTWO HALI SPORTOWO-WIDOWISKOWEJ

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Inwestycja zawiera jednokondygnacyjną salę gimnastyczną, z którą połączona jest trójkondygnacyjna, niższa część. Z obiektu sportowego mogą korzystać jednocześnie 52 osoby. W pomieszczeniu sali gimnastycznej znajduje się również trybuna stała na łączną ilość 124 miejsc siedzących. Dojście do trybun zapewnione zostało z klatki schodowej. Główne wejście do obiektu zaprojektowane zostało w sposób umożliwiający dostęp osobom niepełnosprawnym.

REWITALIZACJA TARGOWISKA

Lokalizacja: GNIEZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Pod ścisłym nadzorem archeologicznym przy Placu 21 Stycznia w Gnieźnie, zrewitalizowane zostało Targowisko Miejskie. Obiekt o dwóch kondygnacjach, w którym płyta targowiska będąca jednocześnie stropem podziemnego parkingu, mieści zadaszone przestrzenie handlowe z boksami, zapleczem sanitarnym oraz pomieszczeniami gospodarczymi.

BUDOWA PAWILONU HANDLOWEGO

Lokalizacja: TRZEMESZNO, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Kolejna inwestycja dla TESCO to budowa pawilonu handlowego wraz z infrastrukturą techniczną w Trzemesznie. Zakres prac obejmował między innymi przygotowanie terenu pod budowę, montaż niezbędnych instalacji, zagospodarowanie terenu wraz z oświetleniem oraz wykonanie parkingu.

BUDOWA HALI LODOWISKA CHWIAŁKA

Lokalizacja: POZNAŃ, WOJ. WIELKOPOLSKIE
Zakres prac:

Budowa hali nad istniejącym lodowiskiem Chwiałka w Poznaniu przy ulicy Ojca Mariana Żelazko – kompleksowe wykonanie robót budowlanych. Konstrukcja o rozpiętości 41 m, wykonanie posadowienia pośredniego obiektu na 200 palach fundamentowych. Wykonane zostały również projekty wykonawcze posadowienia na palach oraz projekt wykonawczy i warsztatowy konstrukcji stalowej obiektu.