Title Icon Ruszyła Budowa Szpitala w Puszczykowie

31 stycznia 2018, podpisana została kolejna umowa, tym razem na rozbudowę szpitala w Puszczykowie. Już za niespełna 15 miesięcy powstaną nowe sale operacyjne i centralna sterylizatornia.

Projektowany obiekt, o prostej bryle na rzucie prostokąta,  to budynek  dwukondygnacyjny  składający się z piwnicy i parteru.
Będzie stanowił przedłużenie istniejącego 3-kondygnacyjnego budynku szpitala, aczkolwiek będzie od niego oddzielony pożarowo – stanowi odrębna strefę pożarową.

Kondygnacja podziemna - piwnica będzie zawierała pomieszczenia Centralnej Sterylizatorni oraz pomieszczenia techniczne, wentylatornię oraz pomieszczenie techniczne elektryczne Parter budynku zajmuje Blok Operacyjny dostępny z przyległego istniejącego budynku.  W części czystej bloku zaprojektowano szeroki korytarz prowadzący do sal operacyjnych (poprzedzonych pokojami przygotowania personelu i pacjenta), sali pooperacyjnej, pomieszczeń socjalnych oraz magazynów. W magazynie sterylnym ulokowano małą windę towarowa do przewozu materiału bezpośrednio ze sterylizatorni. Za salami operacyjnymi znajduje się część brudna z korytarzem powrotnym, pomieszczeniem porządkowym i pomieszczeniem przechowywania odpadów. W tej części znajduje się niezależna winda do wywozu brudnej bielizny, materiału brudnego do sterylizatorni i odpadów medycznych.

Poza pracami typowo budowlanymi, jesteśmy odpowiedzialni również za wyposażenie sal operacyjnych w niezbędny sprzęt medyczny – odpowiadający najwyższym standardom wymaganym w tego typu obiektach.