Title Icon Uroczysta inauguracja rozbudowy Szpitala Dziecięcego w Olsztynie - PKOB WEGNER generalny wykonawca

Zainaugurowaliśmy budowę Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Dziś uroczyście zainaugurowaliśmy naszą budowę w Olsztynie. Bryła A3 Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie to kolejny projekt dla Polskiej służby zdrowia. Tym razem, realizacja obejmuje powiększenie i modernizację skrzydła Szpitala od strony ul. Żołnierskiej, w którym znajdą się: Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii, Oddział Pediatryczny, Oddział Pediatryczny Chorób Zakaźnych oraz Oddział Leczenia Chorób Układu Kostno-Stawowo-Mięśniowego.

Łącznie prace obejmą aż 5600 m. kw. powierzchni, z czego 3700 m. kw. będzie dobudowane w postaci nowej bryły i kolejnego, 4. piętra do istniejącej już części. Kolejne 1800 m. kw. – czyli tyle, ile liczy obecnie istniejące skrzydło, będzie gruntownie przebudowane.

W trakcie uroczystości odsłonięcia tablicy informacyjnej budowy, Marszałek Województwa Gustaw Marek Brzezin pogratulował Dyrekcji Szpitala, postawił odpowiedzialne zadanie przed nami, jako generalnym wykonawcą inwestycji oraz podziękował za wkład pracy całemu zespołowi Szpitala.

– Świadczy to o wspaniałej pracy, kunszcie medycznym, ale też o coraz lepszym wyposażeniu placówki – podkreślił Marszałek. – Natomiast ta inwestycja, tak duży projekt – praktycznie największy jeśli chodzi o szpitale wojewódzkie – pokazuje rangę i sprawność tego szpitala. Mamy szpital, który jest szpitalem samodzielnym, rynkowym, który podejmuje wyzwania i angażuje gros pieniędzy własnych na realizowanie tego zadania. Dziś ten Szpital samodzielnie funkcjonuje w niełatwych warunkach rynkowych. W tym miejscu gorąco dziękuję za profesjonalizm, menadżerstwo i wspaniałą medyczną wiedzę, bo to są predyspozycje tego szpitala do pierwszych miejsc w Polsce!

Łączny koszt inwestycji wynosi 30 mln zł, z czego 17 mln zł pochodzi z Regionalnego Programu Operacyjnego i budżetu Samorządu Województwa, resztę stanowi wkład własny Szpitala. Zakończenie inwestycji planowane jest do końca czerwca 2020 r.