Budujemy hospicjum - WEGNER generalny wykonawca

Firma WEGNER podpisała umowę na wykonanie dokumentacji projektowej oraz budowę hospicjum na potrzeby opieki paliatywnej nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi w Toruniu.

To kolejna inwestycja realizowana przez WEGNER w formule ”projektuj i buduj”. Oprócz wzniesienia nowego obiektu, WEGNER wykona również prace w pałacu „Biały Dwór”, przeznaczonym na wojewódzkie centrum opieki nad rodzinami dotkniętymi koniecznością opieki paliatywnej nad przewlekle i nieuleczalnie chorymi.

Według założeń, budynki hospicjum stanowić będą centralny punkt Centrum Opieki Paliatywnej w regionie toruńskim – systemu przewidującego zarówno stacjonarną opiekę nad nieuleczalnie chorymi, jak i wsparcie dla rodzin takich osób. W miejscu tym ma także działać zaplecze szkoleniowe dla wolontariuszy, będących niezwykle ważnym ogniwem walki paliatywnej. Często stanowią oni nieocenioną pomoc, opiekuńczą i administracyjną, dla rodzin pacjentów w stadium terminalnym.

Nowy obiekt położony będzie na terenie parku „Biały Dwór”, a głównym założeniem przyświecającym jego budowie jest maksymalizacja komfortu pacjentów i stworzenie najlepszych warunków do opieki nad nimi.