Pierwsze Centrum Urazowe dla Dzieci w Olsztynie otwarte - WEGNER generalny wykonawca

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie został zakwalifikowany przez Ministerstwo Zdrowia do utworzenia takiego Centrum jako jeden z dwunastu ośrodków w kraju. W strukturze placówki znajdowały się już wszystkie niezbędne oddziały, a także liczni specjaliści uczestniczący w kompleksowej opiece nad dziećmi po urazach.

Olsztyn, a tym samym Województwo Warmińsko-Mazurskie zyskali specjalistyczny ośrodek z pełnym zapleczem diagnostycznym, zapewniającym kompleksowe leczenie ciężkich, mnogich i wielonarządowych obrażeń u osób poniżej 18 roku życia - mówiła podczas uroczystego otwarcia Pani Krystyna Piskorz-Ogórek, Dyrektor szpitala.

Centrum Urazowe dla Dzieci przy Wojewódzkim Specjalistycznym Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie, to pierwsze tego typu miejsce w całym Województwie. Jak mówią sami lekarze olsztyńskiej placówki - To nowa jakość w leczeniu dzieci po wypadkach.

W ramach inwestycji budynek szpitala został rozbudowany łącznie o ok. 800 m2 powierzchni. Placówka została też wyposażona w nowoczesny, specjalistyczny sprzęt medyczny niezbędny do ratowania najmłodszych pacjentów.

W inauguracji placówki uczestniczył m.in. vice Prezes Spółki - Pan Dariusz Kaczmarek. Spółka, a także kierownik budowy - Pan Marcin Szczepański - zostali uhonorowani ze strony szpitala podziękowaniami, za wkład w utworzenie Centrum Urazowego Olsztyńskiego Szpitala.

Takie podziękowania są dodatkowym motywatorem do dalszej pracy na obiekcie, gdyż Spółka WEGNER realizuje dla WSSD w charakterze generalnego wykonawcy dalszy projekt rozbudowy.