Przedszkole w Małej Nieszawce z nagrodą Wnętrze Na Medal Pomorza i Kujaw 2019 - WEGNER generalny wykonawca

Dnia 25 października 2019 r. w Sali konferencyjnej im. Bydgoskiego Marca 1981 r. Kujawsko – Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bydgoszczy odbyły się uroczyste obchody Dnia Budowlanych.

W uroczystości udział wzięło wielu znamienitych gości, m. in. Wojewoda Kujawsko – Pomorski Mikołaj Bogdanowicz, Wicemarszałek Województwa Zbigniew Ostrowski, Posłowie: Ewa Kozanecka, Piotr Król i Jan Szopiński, Zastępca Prezydenta Bydgoszczy Mirosław Kozłowicz,

Tegoroczne uroczystości Dnia Budowlanych połączone było z rozstrzygnięciem konkursów „Budowa na Medal Pomorza i Kujaw 2019” oraz „Wnętrze Roku Pomorza i Kujaw 2019” organizowanych przez Pomorsko-Kujawską Izbę Budownictwa.

Z dumą informujemy, że wśród laureatów prestiżowych konkursów znalazła się także spółka WEGNER, która zgarnęła Nagrodę Grand Prix w Konkursie „Wnętrze roku Pomorza i Kujaw 2019” w kategorii ”Wnętrze w nowych obiektach budowlanych/wnętrze użyteczności publicznej/ szkolnictwo”. Kapitała konkursu postanowiła przyznać WEGNER to prestiżowe wyróżnienia za wnętrze Przedszkola w Małej Nieszawce.

Dla przypomnienia - zrealizowana przez WEGNER inwestycja obejmowała budowę 6 oddziałowego przedszkola wraz z węzłem żywieniowym i pozwoliła stworzyć 150 nowych miejsc dla przedszkolaków. Budowa obiektu trwała nieco ponad 6 miesięcy, a w efekcie jej ukończenia, Gmina utworzyła największa liczbę nowych miejsc przedszkolnych w tego typu obiektach na terenie powiatów bydgoskiego i toruńskiego.

Kapituła konkursu podkreślała nie tylko bardzo szybkie tempo prac nad projektem, ale także wysoką jakość wykonania obiektu i jego wnętrza w stosunkowo krótkim terminie, a także znaczenie budynku dla lokalnej społeczności.