WEGNER Wśród Budowniczych Polskiego Sportu XX-lecia - WEGNER generalny wykonawca

Dziś miała miejsce XX edycja konkursu Budowniczy Polskiego Sportu oraz towarzysząca mu 11. edycja konkursu Sportowa Gmina i VIII edycja konkursu Pasjonat Sportowej Polski to przedsięwzięcia zrealizowane w ramach programu „Buduj Sportową Polskę". Inicjatywie patronowali  m.in. marszałkowie województw, Stowarzyszenie Architektów Polskich oraz czołowe organizacje sportowe.

W jubileuszowej, XX-tej edycji plebiscytu tradycyjnie przyznane zostały wyróżnienia za osiągnięcia w bieżącym roku, ale oprócz tego wręczono nagrody specjalne. Za działania na rzecz rozwoju bazy sportowo-rekreacyjnej na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Nagroda Budowniczy Polskiego Sportu XX-lecia przypadł w udziale firmie WEGNER. Jest to nagroda specjalna, za aktywne działanie na rzecz bazy sportowo-rekreacyjnej w Polsce w okresie ostatnich dwóch dekad. Wyróżnieni zostali liderzy spośród generalnych wykonawców inwestorów, projektantów i dostawców specjalistycznych rozwiązań stosowanych w budowie oraz modernizacji obiektów sportowych.

Uhonorowano również najaktywniejsze samorządy, zasłużonych projektantów, wyjątkowe obiekty. Wyróżnienia odebrali także przedstawiciele samorządów województw za zaangażowanie w realizację autorskich programów i za podejmowanie działań w kierunku wspierania dalszej rozbudowy infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w regionach.